Bistrița
Vasilica
Cel mai mare succes al nostru a fost atunci când, după numai 3 luni alături de Algorithmics, a trebuit să ne mutăm școala datorită numărului mare de elevi care doreau să participe la cursurile noastre. Am fost foarte fericiți când spațiul pe care îl aveam brusc nu mai era de ajuns. Bineînțeles, la început, au apărut tot felul de situații pe parcurs. Profesorii voiau să plece sau elevii renunțau la cursuri. Dar am primit un sprijin important din partea echipei Algorithmics, de la experți în metodologie, în vânzări, dezvoltatori de afaceri, care ne-au ajutat la fiecare pas.
Albania
Helga
Am lansat Algorithmics Shkoder în ianuarie 2022, iar primele grupe au început cursurile la sfârșitul lunii martie 2022. De la sfârșitul lunii martie, am primit în platforma Algorithmics Shkoder 138 de copii, și tocmai am început luna iulie cu 50 de copii activi care urmează diferite cursuri.
Un indicator cheie de performanță foarte bun pentru începutul lunii iulie, având în vedere că ne aflăm în perioada de vârf a verii și a vacanțelor. Deschiderea Școlii Algorithmics a fost cu siguranță o nouă experiență, o nouă mentalitate în a face și a construi afaceri.
Lituania
Kęstutis
Deși nu mi-am întâlnit niciodată mentorul în afaceri în persoană și am lucrat de la distanță, am simțit în mod constant grija și atenția pe care mi le acorda — acesta este un prim aspect. Al doilea constă în abordarea profesională a activității. Întotdeauna am avut sentimentul că mă pot baza pe cunoștințe și că, dacă se întâmplă ceva, vom găsi o soluție împreună cu mentorul meu în afaceri. Sistemul de management al învățării în sine este de nota 8 din 10 în opinia mea. Există loc pentru îmbunătățiri, dar în general ok. Cursul este apreciat atât de copii, cât și de părinți, este foarte bun și sunt foarte mulțumit de el!
Israel
Sasha
Am început să le prezentăm Algorithmics copiilor israelieni anul trecut, iar rezultatele au fost pe deplin pe măsura așteptărilor noastre. Copiii sunt interesați să învețe și sunt foarte mulțumiți de rezultate. Când un copil de nouă ani le arată cu mândrie părinților săi jocul pe care l-a creat după câteva luni de cursuri, acest lucru îl inspiră nu numai pe copil, ci și pe părinții lui și pe profesor. Gamificarea și metodologia bine concepute contribuie la asimilarea rapidă a materialului și fac procesul de învățare interesant și facil. Sentimentul că faci parte din acest proiect este excepțional!
Spania
Ivan
Am un feedback foarte pozitiv până acum în ceea ce privește colaborarea cu Algorithmics cu privire la companie, metodologie și echipa acestora. În ciuda distanței, simt că există un angajament clar din partea sediului central al Algorithmics de a ajuta și sprijini francizele pentru a-și dezvolta afacerile locale. În cele din urmă, succesul Algorithmics constă în modul în care fiecare franciză ia avânt și devine profitabilă. Cheia succesului este sprijinul universal și transparența. Până în prezent, sunt încântat și încrezător că putem construi o relație puternică și de durată.